Hotele i jedzenie

Na naszej stronie będą pojawiały się cyklicznie artykuły poświęcone bazie gastronomicznej i hotelowej. Sprawdź, gdzie warto pojechać, co warto zwiedzić, gdzie przenocować, a gdzie smacznie i w miarę tanio zjeść. Nie daj się zwieść portalom, które są sponsorowane przez duże sieci hotelowe. My jesteśmy obiektywni!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Podróż o jakiej marzyliśmy wydaje się w zasięgu ręki - jak taką zorganizować?

Posted on 21/08/2017 12:43pm
Każdy człowiek chce wyrwać się z pracy po to, aby wreszcie wypocząć i móc poczuć się nieskrępowanym. Okazuje się, iż większość z nas ciągle jest przepracowana, ponieważ wiele obowiązków domowych oraz tych powiązanych z miejscem pracy powoduje, iż na chwilę wytchnienia decydujemy się rzadko, a kiedy już zdobędziemy się na niniejszy krok, czujemy wyrzuty sumienia powodowane tym, iż myślimy o niewykonanych jeszcze obowiązkach. Żyjąc we współczesnym świecie, w którym mnóstwo jest pośpiechu, a mało refleksji, dobrze będzie, jeżeli zastanowimy się przez moment nad tym, kiedy planujemy zwolnić tempo oraz nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Trzeba trochę zaciętości, aby postawić na swoim, ale jak nietrudno się domyślić, wakacje to porządna dawka wypoczynku, która sprawi, że z nowymi siłami wrócimy do swych zadań.
Read more >>

Własna gastronomia – jak się za to wziąć?

Posted on 19/08/2017 7:40am
karafka
Author: MENU
Source: MENU
Bierzesz pod uwagę otworzenie własnego baru, knajpy, czy lokalu gastronomicznego? Nie jest to zły pomysł. W końcu tego rodzaju miejsca cieszą się wśród ludzi sporym powodzeniem, odwiedza je wiele, nie tylko młodych, osób. Istnieje więc duża szansa, że plan wypali i zakończy się sukcesem. Aby jednak tak było, powinieneś dokładnie swój plan opracować, zastanowić się, czy nie ma on żadnych słabych stron, skrupulatnie przemyśleć krok na każdym etapie. Dopiero wtedy będziesz mógł spokojnie się zabrać za jego realizację.
Read more >>

System HACCP w hotelarstwie

Posted on 18/08/2017 9:55am
Poland Łódź
Author: Elroy Serrao
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób zastanawia się, czym jest tak zwany system HACCP, prosperujący na różnych płaszczyznach publicznych, m.in.
Read more >>

Wrocław miastem wielu możliwości doznań smakowych, czyli rewelacyjnych restauracji w stolicy dolnego śląska nie brakuje

Posted on 18/08/2017 9:55am
Smaczny posiłek
Author: Lukasz Zelezny
Source: http://www.flickr.com
Jednym z bardziej popularnych i cenionych naszych miast jest bez wątpienia Wrocław. To miasto wielu opcji, interesujących zabytków, wspaniałej atmosfery i fascynujących ludzi. Nie zabraknie tutaj miejsc na najciekawszym poziomie. Dotyczy to tak naprawdę wrocławskich restauracji, które intensywnie wzbudzają zachwyt konsumentów. Read more >>

Hipermarkety nie są dla Ciebie? Już w tym momencie wybierz zakupy lokalne10 i ciesz się świeżą żywnością codziennie!

Posted on 18/08/2017 9:55am
zakupy lokalne
Author: Almas Baig
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie każdy prowadzi wyjątkowo konsumpcyjny tryb życia. Każdego dnia można zobaczyć w domach handlowych mnóstwo osób, które biegają od sklepu do sklepu w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Najogromniejsze oblężenie sklepy mają tymczasem w niedziele, ponieważ jest to dzień wolny od roboty i ludzie mają o wiele więcej czasu na robienie sprawunków.
Read more >>

Sprawne korzystanie z kuchni wymaga zdobycia sporej liczby sprzętów

Posted on 18/08/2017 9:55am
kuchnia
Author: LK&Projekt
Source: www.dom-jednorodzinny.pl
Przygotowujesz domówkę, masz wszystko, co potrzeba? Szybki rzut oka na kuchnię rozjaśnia sytuację: talerze, szklanki, kieliszki, pucharki do deserów, kieliszki do jajek, sztućce, spodki kuchenne, sosjerki… Okej, większość jest, teraz tylko dobór muzyki i kilka zabaw. Nagle odzywa się telefon, jeden, drugi, później kolejne… Goście Twojej imprezy zachorowali na dziwną chorobę: niechęć do ciebie…
Read more >>

Zabytkowa architektura wrocławska to nie wszystko. Warto odwiedzić go również ze względu na zakupy

Posted on 18/08/2017 9:55am
Widok na Wrocław
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Piękne, nowoczesne, a jednocześnie z bogatą historią miasto, rozpoznawane bardzo dobrze również za granicą, odpowiednie miejsce do zwiedzania, na imprezy i do życia na co dzień – Wrocław, bo o nim mowa, to wspaniałe miasto w południowo – zachodniej Polsce, które na bieżąco odwiedza wielu ludzi. Jedni przybywają tu w celach turystycznych, inni, aby zamieszkać tu na stałe, a jeszcze inni, żeby zakupić nietuzinkowe rzeczy.
Read more >>

Najlepszesposoby na wyjątkowy ślubny tort

Posted on 18/08/2017 9:55am
góry
Source: www.morguefile.com
Planując ślub, marzymy, by wszystko było perfekcyjnie. Skoro znalazłyśmy już księcia z bajki, zostaje wyłącznie zorganizowanie uroczystości, wesela, zaklinanie pogody, oraz zamówienie odpowiedniego tortu.
Read more >>

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej?

Posted on 18/08/2017 9:55am
perspektywa - gry
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Konferencję lub szkolenie można zorganizować na terenie własnej jednostki. Jednak nie każde przedsiębiorstwo posiada należycie warunki do takowego przedsięwzięcia.


Wówczas zmuszeni jesteśmy wyszukać takiego punkty „na zewnątrz”.
Read more >>

Żydowskie knajpeczki typu Anatewka - a więc, gdzie dobrze zjeść w Łodzi

Posted on 18/08/2017 9:55am
smakołyki
Author: Silit
Source: www.SmakProstoty.pl
Zastanawiasz się, gdzie dobrze konsumować w mieście Łódź? Pomyśl nad odwiedzeniem którejkolwiek z knajpek żydowskich po rozrzucanych po całym miasteczku!


Knajpki żydowskie zlokalizowane w Łodzi, wyszczególniają się niewiarygodnie wspaniałym jedzonkiem i milutkimi wnętrzami.
Read more >>

Jeżeli szukamy wyjątkowego obiektu, w którym zorganizujemy konferencję, to hotel Sadova Gdańsk będzie doskonałym wyborem

Posted on 18/08/2017 9:55am
obiekty konferencyjne gdańsk
Author: Yadis
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli szukamy dobrego miejsca, by zrobić konferencję, to bez problemu znajdziemy je w Gdańsku. Szczególnie, że w 2016 roku zbudowano tam nowoczesny czterogwiazdkowy hotel Sadova, zlokalizowany na obszarze dawnych koszar.


Jeżeli ciekawią nas wysokiej jakości obiekty konferencyjne Gdańsk ma ich naprawdę dużo do zaoferowania.
Read more >>

Zdradź mi, co pijasz, a powiem ci, kim jesteś. Co o nas głosi droga spożywania tego napoju?

Posted on 18/08/2017 9:55am
biurko
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
W Polsce pijemy coraz większą ilość herbaty. Już dawno powiadano, iż Polacy piją więcej tego napoju, jako że podaje się ją do każdego posiłku. Faktem jest tymczasem, że znacząco angażujemy się w obrządek przygotowywania tego napoju i tworzymy w konsekwencji kulturę, zbliżającą nas do sławnych brytyjskich five o'clock.
Read more >>

Jak wygląda rynek kawowy w naszym kraju? Czy teraz będzie w czym wybierać, jeżeli chodzi o różnorakie gatunki?

Posted on 18/08/2017 9:55am
Pierogi z jagodami
Author: JAWO
Source: JAWO
Kultura picia kawy to sposób, w który prawdziwi zwolennicy kawy celebrują smakowanie tego ulubionego trunku. Z myślą o tych osobach, dla których smak kawy posiada bardzo duże znaczenie, otwierają się w naszym kraju nowe palarnie i kawiarnie z wyrobami najwyższej klasy.


Uprzednio nie przywiązywaliśmy tak dużej wagi do picia kawy.
Read more >>